Żyj ze smakiem


Od 17 lat udoskonalamy i rozwijamy technologię „gaz pod szkłem”, aby gotowanie na gazowych płytach ceramicznych było jeszcze wygodniejsze, a do tego bezpieczniejsze i ekonomiczne. Poznaj szczegóły i dowiedz się więcej o możliwościach, jakie dają płyty DYNACOOK.

Serwis

Tworząc nasze produkty przykładamy wielką wagę do tego, aby były doskonale wykonane i nie sprawiały kłopotów w użytkowaniu. Komfort gotowania i korzystania z DYNACOOK jest dla nas najważniejszy.

Jeśli chcesz skonsultować się z Centrum Serwisowym lub masz pytania dotyczące funkcjonowania swojej gazowej płyty ceramicznej DYNACOOK – skorzystaj z formularza i skontaktuj się z nami.


 

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat płyt gazowych ceramicznych, zapraszamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Wyjaśnimy aspekty sprzedaży naszych produktów, instalacji i montażu płyt ceramiczno-gazowych, bezpieczeństwa, użytkowania oraz serwisowania. Jeżeli informacje nie będą dla Państwa wystarczające, zapraszamy do kontaktu. Nasi konsultanci chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości!


a. Sprzedaż

a.1 Gdzie płytę można kupić?

Jeśli chcą Państwo uzyskać szczegółowe informacje, prosimy o kontakt telefoniczny: +48 664 764 000

Płyta jest sprzedawana przez studia i sklepy meblowe, sklepy internetowe AGD oraz przez magazyn producenta.
Listę sklepów mamy między innymi w zakładce „Gdzie kupić
Aby odnaleźć najbardziej dogodny dla Państwa sklep, prosimy o wpisanie w przeglądarce (np. www.google.pl) bądź wyszukiwarce cen (np. www.ceneo.pl) hasła „DYNACOOK”.

a.2 Gdzie można zobaczyć płytę?

Płytę można zobaczyć pod adresem:

Popowo 2a, 64-510 Wronki

Lista sklepów, w których mamy swoje ekspozycje.

b. Instalacja i montaż

b.1 Czy płytę DynaCook instaluje się tak samo jak zwykłą płytę/kuchnię gazową – czy też inaczej?

Instalacja płyty jest tak samo prosta, jak innej płyty/kuchni gazowej. Płyta DynaCook posiada przyłącze gwintowane R ½”, do którego podłącza się instalację gazową. Tak jak przy każdym urządzeniu gazowym wymagane jest, aby przyłączenia dokonał instalator z uprawnieniami gazowymi.

Szczegółowy opis sposobu przyłączenia płyty do instalacji gazowej opisany został w Instrukcji obsługi i montażu (rozdział: Instalacja gazowa).

b.2 Jaki rodzaj gazu jest wymagany do eksploatacji płyty?

Płyty DynaCook przystosowane są, w zależności od zamówienia Klienta, do pracy na poniższych rodzajach gazu:

Symbol gazuNazwa gazuCiśnienie robocze gazu
G20gaz ziemny – metan20 mbar
G30propan-butan37 mbar
G31propan37 mbar

b.3 Czy instalator może przestawić płytę na inny rodzaj gazu?

W dbałości o Państwa wygodę płyta jest „nastawiana” fabrycznie na konkretny rodzaj gazu. Dlatego w momencie zakupu mają Państwo możliwość wyboru płyty dopasowanej do takiego rodzaju gazu, jaki Państwo stosują. Odpowiednie oznaczenie, na jaki rodzaj gazu płyta została „nastawiona”, widnieje na etykiecie kartonu oraz na tabliczce znamionowej, umieszczonej na metalowej dolnej osłonie płyty.

Oczywiście, jeśli z jakichś powodów będą Państwo po zakupie płyty zamierzali użytkować ją na innym rodzaju gazu, niż wynika to z jej „nastawienia” fabrycznego, uprawniony pracownik serwisu DYNAXO lub instalator dostosuje dla Państwa płytę zgodnie z Państwa potrzebami.

b.4 Czy w komplecie są dołączone dysze na inny rodzaj gazu?

Patrz: odpowiedź na pytanie nr B.3. Dysze na inne rodzaje gazu nie są dołączone do wyposażenia płyty. Jeśli z jakichś powodów będą Państwo po zakupie płyty zamierzali użytkować ją na innym rodzaju gazu, niż wynika to z jej „nastawienia” fabrycznego, uprawniony pracownik serwisu DYNAXO lub instalator dostosuje dla Państwa płytę zgodnie z Państwa potrzebami.

b.5 Czy do zamontowania płyty potrzebna jest specjalna szafka kuchenna?

Płytę w zależności od modelu montuje się w standardowych szafkach meblowych 90 cm (płyta X5), 80 cm (płyta X4), 60 cm (płyty X3 i X2). Zwracamy jednak uwagę na konieczność zapewnienia płycie prawidłowej wentylacji. Szczegółowe informacje dotyczące montażu danej płyty opisane zostały w Instrukcji obsługi i montażu (rozdział: Montaż płyty ceramicznej).

b.6 Jakiej mocy prąd jest wymagany? Jakiego przyłącza elektrycznego wymaga płyta?

Płyta nie wymaga żadnych specjalnych przyłączy elektrycznych ponieważ zużywa minimalną ilość prądu. Jest to maksymalnie 35 W (płyta X5). Do zasilania wystarczy zwykłe gniazdko 230V AC 50Hz.

c. Bezpieczeństwo

c.1 Czy płyta jest bezpieczna?

Płyty DynaCook są w pełni bezpieczne. Przeszły szereg różnorodnych testów i badań w laboratorium DYNAXO oraz w niezależnym instytucie naukowo-badawczym (Instytut Nafty i Gazu w Krakowie). Każde urządzenie przed zapakowaniem i wysłaniem przechodzi standardowe procedury testowe związane z bezpieczeństwem produktu. Każda płyta DynaCook posiada szereg zabezpieczeń, takich jak: blokada przed przypadkowym uruchomieniem (np. przez dzieci, zwierzęta), wskaźnik ciepła resztkowego (informacja o rozgrzanym polu grzejnym), sygnał braku gazu i jonizacyjne zabezpieczenie przed jego wypływem (stała kontrola spalania gazu eliminuje niebezpieczeństwo jego ulatniania się) , brak otwartego ognia, automatyczny ogranicznik czasu pracy pola grzejnego (gdy użytkownik zapomni wyłączyć kuchenkę). Podstawowe informacje o bezpieczeństwie technologii DynaCook zawarte są również na podstronie Technologia.

c.2 Czy płyta nie niszczy mebli?

Płyta DynaCook w żaden sposób nie niszczy mebli. Jedyny wymóg dotyczący mebli to odporność na temperaturę minimum 100°C (standard mebli kuchennych).

c.3 Czy wylot spalin nie niszczy mebli?

Wylot spalin nie niszczy mebli. Konstrukcja wylotu spalin spełnia wszelkie wymagane normy. Wylot gorącego powietrza jest miejscem, które się nagrzewa i poprzez które wydostaje się gorące powietrze. Dlatego w momencie gotowania potraw nie należy wylotu przykrywać ani dotykać.
Płyty DynaCook posiadają ponadto certyfikat bezpieczeństwa, wydany przez niezależny europejski instytut certyfikacyjny (Instytut Nafty i Gazu), którego kopia dołączona jest do każdej Instrukcji obsługi i montażu.

c.4 Co to jest wylot spalin? Czy jest niebezpieczny dla użytkownika?

Wylot spalin jest miejscem, które się nagrzewa i poprzez które wydostają się spaliny. Dlatego w momencie gotowania potraw nie należy wylotu przykrywać ani dotykać.

c.5 Do czego służy wylot spalin?

Poprzez wylot spalin odprowadzane są produkty spalania gazu.

d. Użytkowanie

d.1 Jak czyścić wylot spalin?

Wylot spalin składa się z nakładki wykonanej ze stali nierdzewnej oraz wkładki malowanej termoodporną farbą proszkową. Konstrukcja wylotu spalin pozwala na wyjęcie nierdzewnej nakładki oraz wkładki i umycie ich. Szczegóły opisane są w Instrukcji obsługi i montażu (rozdział: Czyszczenie wylotu spalin).

d.2 Czy obsługa płyty jest skomplikowana?

Konstruując płyty DynaCook, kierowaliśmy się zasadą prostoty obsługi. Dlatego nie znajdą Państwo żadnych specjalnych funkcji, które wymagałyby czasochłonnego zapoznawania się z obsługą płyty.
Sterowanie płytą jest intuicyjne i proste. Po podłączeniu jej do zasilania gazem i prądem można rozpocząć gotowanie – nazywamy to „Plug and Cook”.

d.3 Czy wymagane są specjalne środki do czyszczenia płyty?

Czyszczenie powierzchni płyty jest łatwe i szybkie. Do czyszczenia należy używać takich samych preparatów, jakie stosuje się do powszechnie eksploatowanych płyt ceramicznych. Nigdy nie należy nanosić środka czyszczącego na gorącą szybę ceramiczną. Środek czyszczący należy zetrzeć wilgotną ściereczką przed ponownym nagrzaniem płyty ceramicznej. Więcej informacji o czyszczeniu i konserwacji płyty znajduje się w Instrukcji obsługi i montażu (rozdział: Czyszczenie i konserwacja).

d.4 Czy płyta wymaga specjalnych garnków?

Zaletą ceramicznej płyty DynaCook jest fakt, że do gotowania na niej nie są wymagane żadne specjalistyczne garnki. Można również używać klasycznych garnków emaliowanych. Wystarczy po prostu garnek z płaskim dnem i to wszystko.

d.5 Czy urządzenie działa (i ewentualnie jak długo?) w przypadku zaniku napięcia?

Do płyty DynaCook może być dołączone niezależne zasilanie awaryjne UPS, które pozwala na swobodne gotowanie nawet przez klika dni. Zasilanie awaryjne sprawia, że płyta DynaCook staje się niezależna od awarii sieci elektrycznej.

e. Serwis

e.1 Do kogo mam się zgłosić w razie problemów z płytą?

Prosimy o kontakt z Centrum Serwisowym drogą mailową: serwis@dynaxo.pl lub telefoniczną +48 606 649 549.

e.2 Czy serwis przyjedzie do mnie do domu?

Tak. W przypadku problemów z funkcjonowaniem płyty Serwis przyjedzie do Państwa domu.

e.3 Jaki okres obejmuje gwarancja?

Gwarancja obejmuje okres 24 miesięcy, liczony od daty zakupu płyty.

f. Cechy użytkowe i zalety

f.1 Estetyka, design, łatwość w utrzymaniu w czystości

Produkt klasy PREMIUM. Plus za jakość wykonania i design.
Brak wystających rusztów i palników.
Utrzymanie w czystości wylotu spalin jest łatwe dzięki opatentowanemu układowi odprowadzania spalin, który składa się z nakładki oraz wkładki.
Łatwy demontaż wylotu spalin i czyszczenie płyty wewnątrz układu odprowadzania spalin – jeśli wpadnie materiał sypki: mąka, cukier, sól, makaron, etc. wystarczy zdjąć nakładkę wylotu spalin i wkładkę wylotu spalin i np. odkurzyć resztki jedzenia, ziaren.
Wylot spalin nie jest na trwale połączony z szybą – jest łatwo demontowalny!

Materiał wylotu spalin:
a) nakładka wylotu spalin – stal nierdzewna, szczotkowana lub czarna aluminiowa anodowana
b) wkładka wylotu spalin – stal nierdzewna lakierowana czarną farbą termoodporną

f.2 Ergonomia i Funkcjonalność

Gniazdo zasilające znajduje się z tyłu płyty co sprawia, że przewód zasilacza jest schowany i nie przeszkadza w użytkowaniu przestrzeni szafki pod płytą.
Wysokość płyty od powierzchni blatu w głąb mebla 70 mm
Zwarta konstrukcja obudowy płyty – jedna wysokość w całym przekroju.
Zakres średnic pól grzejnych – FHZ system:
palnik mały: od 105 do 140 mm
palnik średni: od 140 do 180 mm
palnik duży: od 180 do 220 mm
Przemyślana przestrzeń dla garnków – powierzchnia szklana płyty jest zaprojektowana tak by maksymalnie wykorzystać ją dla garnków. Dzięki temu garnki się „nie cisną”.

Cicha praca zaworów

f.3 Wygodne i precyzyjne sterowanie dotykowe

Duża precyzja temperatury gotowania potraw – 18 stopni mocy grzejnych.
Każdy palnik ma swoje, indywidualne pełne sterowanie mocą. Możliwość natychmiastowego wyłączenia danego pola grzewczego.
Wygodne, proste i intuicyjne dotykowe sterowanie mocą palnika przy użyciu sensorów „+” i „-„
Bezpieczeństwo i komfort – wskaźnik nagrzanego pola (po zakończeniu gotowania) jest dwustopniowy – „H” i „h” i aktywuje się po wyłączeniu palnika.

„H” – oznacza pole gorące, na którym można za darmo podgrzewać potrawę (temperatura powyżej 60 st. C)
„h” – oznacza pole ciepłe (temperatura poniżej 60 st. C)

f.4 Zapewnienie jakości produktu

Dynaxo ma wdrożony, certyfikowany i utrzymywany system zarządzania jakością ISO 9001.
Proces produkcji płyt DynaCook podlega restrykcyjnemu reżimowi kontroli jakości – produkcja jest kontrolowana przez system informatyczny nadzorujący jakość montowanych komponentów. Wiele komponentów jest poddawane 100 % kontroli jakości: elektrozawory, palniki, szczelność instalacji gazowej, sterowanie płyty. Dzięki kontrolowania procesu montażu przez system informatyczny możliwa jest pełna identyfikacja numerów seryjnych komponentów zamontowanych w płycie DynaCook.

f.5 Jakość materiałów i komponentów

W płycie DynaCook wszystkie komponenty pochodzą od renomowanych firm w 90 % europejskich.
Szyba w płytach DynaCook dostarczana jest od renomowanego producenta – firmę EUROKERA (Francja) albo SCHOTT (Niemcy).
Izolacja wykonana jest z dopuszczonego do celów spożywczych materiału. Znajduje się ona pod całą powierzchnią szyby i pewnie izoluje elementy konstrukcyjne płyty.
Wszystkie metalowe komponenty płyt DynaCook produkowane są w Dynaxo przy użyciu najnowszej technologii.
Zamknięta estetyczna konstrukcja płyty – wszystkie komponenty osłonięte są estetyczną, perforowaną obudową o jednakowej wysokości w całym jej przekroju.

f.6 Prace badawczo-rozwojowe

Własne Biuro Badań i Rozwoju (R&D) i laboratorium badawcze. Wysoka innowacyjność i rozwój technologii „gazu pod szkłem”, która w Dynaxo jest intensywnie rozwijana od 2005 roku.
Dynaxo posiada 9 patentów technologii „gaz pod szkłem” wynikających z prowadzonych wieloletnich prac R&D.

 


Warto wiedzieć